• Ja2

    Vždy som mal pozitívny vzťah k športu a šport bol a stále je veľmi dôležitou súčasťou môjho života. S tým prirodzene prišla aj potreba zosilnieť a zlepšiť svoju kondíciu. Prvé pokusy prebiehali v klasických „činkárňach“ (ako sme ich volali) a informácie sme čerpali z pár časopisov a od skúsenejších „kolegov“. Nejaké výsledky sa dostavili, ale mohlo to byť výrazne lepšie, chýbal tomu systém  a hlbšie porozumenie problematiky. To sa zmenilo, keď som na internete zachytil meno Pavel Tsatsouline a zmienky o kettlebelloch. Prečítal som si prvé články, pozrel videá, nakúpil knihy a postupne objavoval ďalších skvelých inštruktorov a trénerov. Takže som nakupoval nové knihy a hľadal ďalšie možnosti, ako sa vzdelávať v danej problematike. 

    Absolvoval som školenie pre kondičných trénerov na UMB. Nasledovali praktické semináre a neskôr aj medzinárodné certifikácie. Veľmi dôležitým momentom bolo zoznámenie sa s Pavlom Mackom a jeho školou KB5. Nielenže som sa mohol učiť od Pavla a tímu inštruktorov, ale aj vidieť, ako by gym mohol fungovať. Pavel dokázal zorganizovať semináre pod vedením ľudí, od ktorých som do tej doby len čítal knihy a články, poznal ich z videí. Zrazu bola možnosť stretnúť ich osobne a učiť sa priamo od nich. 

    Hneď ako sa mi podarilo splniť všetky podmienky a naplniť kritériá, stal som sa KB5 inštruktorom a zapojil svoj gym do siete škôl KB5. Dnes som StrongFirst inštruktor SFG I, FMS Level 1 špecialista a inštruktor Flexible Steel Level 2. Vediem KB5 Gym Nitra, kde ponúkame individuálne aj skupinové tréningy (lekcie) a taktiež špecializované semináre.

    Prednosy

    Moja práca ma stále baví a napĺňa, pokračujem vo vzdelávaní sa a v snahe o zlepšenie. Verím, že našim cieľom je predovšetkým zvýšenie kvality života, čo úzko súvisí so zdravím. Preto je zdravie u mňa a v našom systéme na prvom mieste. Vo všeobecnosti o nás platí, že: Sme škola old school silového a kondičného tréningu, ktorej hlavným mottom je profesionálny, systematický a progresívny prístup k výuke a cvičeniu s kettlebell, veľkou činkou, posilňovaniu s vlastnou váhou, mobilite a flexibilite.