• andy4

  Najnovšia posila tímu inštruktorov KB5 Bratislava sa venuje tréningu s kettlebell od roku 2017. Rozhodnutie prekročiť "brány" nášho gymu jej trvalo nejaký ten mesiac (presnejšie 4 - 5). Áno, tiež sme si kládli otázku prečo tak dlho.. Odpoveď: "Nové miesto, priestor, ľudia a rôzne otázky začínajúce sa "Čo ak.." Samozrejme, už keď som sa rozhodlaprísť a prešla si skúšobnou hodinou, vedela som, že som si vybrala správne. Ostávam. Nemením. Cítim sa tu dobre. Bodka."

  Od malička inklinovala k športu, najprv tenis, potom hádzaná a ako to už býva, prišlo zranenie, operácia kolena a šport/pohyb ako taký išiel do úzadia. Trvalo viac ako desať rokov, keď opäť začala hľadať spôsob, ako sa dá prinavrátiť k športu. Začala v akadémii pohybu NWNS (pozn.: NoWillNoSkill, medzičasom zanikol) a neskôr pokračovala s osobným trénerom, ale ich cesty sa rozišli kvôli pracovným povinostiam. V tom čase už mala v hľadáčiku gym KB5. Miesto, kde je priestor na pohyb, kde sú hrazdy, veľká činka a kettlebell-y. (Videla ich už niekedy, ale netušila ako sa s tým cvičí. A už vôbec nie ako sa tým cvičí správne a bezpečne.)

  Inštruktorská certifikácia pod záštitou celosvetovej organizácie StrongFirst bola, podľa jej slov, už len prirodzeným krokom vpred.

  01

  Prečo KB5 gym?

  "Pretože s takýmto komplexným tréningom a systémom som sa nestretla nikde inde. Napriek "skupinovým" hodinám je prístup inštruktora ku každému žiakovi individuálny. Jasne a jednoducho postavený program, nadväznosť cvikov a postupné napredovanie, ktoré sa spája s bezpečnosťou, správnou technikou a zlepšením sa."

  Andy v gyme (keď zrovna nieje zatvorený) vedie skupinové lekcie a zároveň vedie online kurzy základov cvičenia s kettlebell.