• 29AUG
  life3.0 nov 18

  Jedna z knižiek ktoré momentálne čítam je Život 3.0 (Max Tegmark - Life 3.0). Pojednáva o technologickej budúcnosti ľudstva, umelej inteligencii a podobne (ja viem, je to "geekovina"). Život vo verzii 3.0 definuje ako schopnosť upravovať svoj hardvér (telo) aj softvér (myseľ). Aktuálne sa naša spoločnosť nachádza vo verzii 2.0 - sme schopní upravovať svoj softvér (teda učiť sa a nasávať nové informácie) ale náš hardvér sa vyvýja iba veľmi pomaly a postupne evolúciou.

  To znamená, že máme iba veľmi obmedzené možnosti ako náš hardvér - naše telo - ovplyvniť. A s najväčšou pravdepodobosťou to taktiež znamená, že so svojím jedným telom strávime celý život. Je to náš najbližší partner. Myslím si preto, že dáva maximálny zmysel sa o tohto svojho najbližšieho partnera starať tak, aby sme proti sebe nebojovali, ale naopak jeden druhému boli oporou.

  Chodíš dvakrát alebo trikrát týždenne silovo/kodnične trénovať? Super! Pokračuj ďalej. Čo ale robíš zvyšných 165 hodín (!) v týždni? Tých 165 hodín má na tvoj život ďaleko väčší vplyv ako 3 hodiny strávené v telocvični.

  V KB5 myslíme aj na to. V roku 2017 prebiahala tzv. KB5 Výzva, ktorej cieľom bolo postupne priniesť do bežného života 12 užitčných návykov, ktoré dokážu zmeniť život. Súťaženie s výzvou už síce skončilo, ale hlavný odkaz zostáva - aj vo svojom každodennom živote môžeš drobnosťami prispieť k svojmu lepšiemu zdraviu, pohyblivosti, sile, kondícii.

  Nasledujúci prehľad je teda ponuka od nás k tvojmu lepšiemu životu. Nesnaž sa o všetko naraz. Každá jedna maličkosť, ktorú si osvojíš bude mať svoj zmysel.

   

  #1: Motýľ

  #2: Kvapka

  #3: Leopard

  (#4 tak trochu prvoaprílová: Bicák)

  #4: Osmička

  #5: Nos

  #6: Žraso

  #7: Ľadoborec

  #8: Uzly

  #9: IF

  #10: Viselec

  #11: Stena

  #12: Neporiadok