• 2JAN
  new start

  Všetci sa smejete/me kamarátom a kolegom, ktorí sa 1. januára so sebou rozhodnú niečo robiť.

  “No jasné, január, to zas budú telocvične preplnené k prasknutiu a vo februári poloprázdno, zas iba staré známe tváre a staré páky”, vravíme si všetci.

  Ano, možno ano.

  Často.

  Ale možno aj nie.

  Možno pribudne pár nových tvárí. Uvidíme ich aj vo februári, a možno aj v marci.

  Pribudnú tí, ktorých nejväčšou prekážkou bolo len sa konečne rozhúpať – napísať alebo zavolať, dohodnúť sa na prvú lekciu, zbaliť si kraťasy a tričko a doraziť – do neznámého priestoru. Medzi neznámich ľudí. Cvičiť niečo, čo pozná iba z tých internetov, a často aj zistiť, že je na tom ešte horšie, než si myslel.

  Možno nevydrží, jasné – možno to bol len chvíľkový impulz, letmý záchvev túžby po lepšom ja. Ale prekonal našepkávačov okolo i v sebe, ktorí mu hovoria: “Minulý rok si to nedal, predminulý tiež nie, a tých pár pred nimi si tiež nevydržal”.

  Ale cez to  všetko tento rok napísal email, dorazil, odcvičil prvú lekciu. Dorazil na druhú. Po týždni po dvoch zistil, že to nieje tak hrozné, a že sa zlepšuje – pomaly, ale isto.

  Za pár mesiacov ho stretnete, ako parádne jednoruč swinguje, a za rok dva ťahá mŕtve ťahy s veľkou činkou a zdvíha na get-up 48 kg Beštiu. Ale výkony nakoniec vezmi čert – čo je dôležitejšie: nebolí ho chrbát, pupok nikde, a kolegom nezostáva v lete na volejbale na pláži uznať, že tá konzistencia/systém prinášajú výsledky. Zdravie, kondíciu, silu, dobrú postavu a náladu.  My sme sa však tento rok rozhodli všetkých nováčikov podporiť ešte o niečo viac.

     Ktorá je nejlepšia kniha o úvode do cvičenia s kettlebell? Kettlebell Simple & Sinister.

  Aký program bude nováčik v KB5 Gyme cvičiť? Simple & Sinister.

  A tak sme sa rozhodli každému nováčikovi, ktorý sa v januári rozhodne si vyskúšať 3 mesiace v KB5, venovať knihu Kettlebell Simple & Sinister ako darček zdarma.

  Vzdelanie. Porozumenie tomu, odkiaľ, kam a prečo. Motivácia. A naviac i zábava, pretože Pavlov štýl je nezameniteľný.

  Takže najlepší čas začať je napríklad práve tento január - rovnako tak, ako kedykoľvek inokedy predtým. Ale Nový rok je časom zmeny premeny, a môže byť štartom nového, o niečo lepšieho života. Dôležité však je – ZAČAŤ! Napíš, doraz, a uvidíme, čo a ako ďalej. Těšíme sa na Teba.