• profil1

  Pali, služobne druhý najstarší inštruktor a zároveň "prvý" odchovanec - inštruktor nášho bratislavského gymu.

  Z fotky síce jeho výška nie je až taká očividná, ale pri osobnom stretnutí vám tento fakt určite neunikne. Svoju výšku (a šikovnosť) využíval pri basketbale už od mladého veku, ktorému sa venoval od svojich desiatich rokov. Ako sám vraví, keby toho času bolo nazvyš, venuje sa mu dodnes. Nakoľko miluje aktívny oddych, čas trávi rád v prírode.

  Na šport a pohyb ako taký, však nezanevrel a využíva čas o čosi efektívnejšie aj vďaka kettlebellom a X-krát otestovaným programom školy KB5, či StrongFirst. K silovému tréningu sa dostal cez sociálnu sieť, kde náhodne natrafil na meno "Pavel Tsatsouline." Keďže všetko na internete je od vás len na pár klikov myšou, je ostatné história.

  Prvá literatúra k silovému tréningu, k tréningu s kettlebell, samotný bell a začiatky.. Keď niečo začnete robiť správne, cítite to. A tak cesta stať sa žiakom a inštruktorom školy StrongFirst bola prirodzená. Absolvoval takmer všetky semináre, ktoré v tej dobe ponúkala škola KB5. V novembri 2017 úspešne absolvoval svoju prvú inštruktorskú kettlebell certifikáciu pod záštitou StrongFirst - SFG1. (V novembri 2019 ju úspešne absolvoval znova, ale už aj s dvojročnou inštruktorskou praxou z nášho gymu).

  pj bent press 48kg


  A na záver už len pár Paliho slov:

  "V KB5 sa venujeme všeobecnej fyzickej príprave s pomocou vlastnej váhy, kettlebell a veľkej činky.

  Chceme sa hýbať správne, potom často a nakoniec k tomu pridať záťaž. Kladieme dôraz na zdravie a pohyb bez bolesti a zranení – nezaujíma nás iba dnešný výkon, ale dlhodobý výkon za niekoľko desiatok rokov. Na tréningu sa chceme zlepšiť, nie zničiť.
  Byť silný a v kondícii, to je pre nás zábava."